kredyt z poręczycielem

Kredyt z poręczycielem pełni dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich jest poświadczenie solidności wnioskującego o kredyt. Na tej podstawie instytucja finansowa może ocenić ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania. Drugą jest zabezpieczenie instytucji przed stratami, które mogłyby zaistnieć, gdyby kredytobiorca okazał się jednak niesolidnym klientem. Otrzymanie takiego zobowiązania w instytucji pozabankowej to wyłącznie 5 prostych kroków.

1. Wybranie najkorzystniejszej oferty kredytu z poręczycielem

Na rynku finansowym kredyt z poręczycielem oferowany jest przez wiele firm pożyczkowych, dlatego wybranie najkorzystniejszej propozycji wiąże się z przeanalizowaniem co najmniej kilku. Warto skorzystać ze specjalnych porównywarek i rankingów. Warto zwrócić uwagę na ilość formalności, która według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy jest ważna dla 36 proc. ankietowanych czy na czas rozpatrywania wniosku, który ma znaczenie dla 54 proc.1

2. Złożenie wniosku ze wskazaniem danych kredytobiorcy i poręczyciela

Na stronie wybranej firmy pożyczkowej znajduje się łatwy w wypełnieniu i krótki formularz. Wystarczy wskazać najważniejsze dane. Z pewnością wnioskujący zostanie poproszony o dane gwaranta, dlatego warto, by osoba poręczająca była obecna przy wypełnianiu wniosku.

3. Kontakt ze strony przedstawiciela instytucji pozabankowej

Po przyjęciu wniosku, a przed podjęciem decyzji zarówno z osobą wnioskującą, jak i z poręczycielem skontaktuje się przedstawiciel firmy pożyczkowej. Zazwyczaj kontakt ten ma formę telefoniczną, w trakcie której obie osoby pytane są między innymi o wysokość i źródło dochodów.

4. Przejście procesu weryfikacyjnego

Weryfikacja jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa pożyczkobiorców. Jej celem jest potwierdzenie tożsamości wskazanej we wniosku na podstawie właściwego dokumentu. Proces weryfikacyjny to zazwyczaj przelew w kwocie 1 gr lub 1 zł.

5. Otrzymanie gotówki na wskazany rachunek bankowy

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawiają się zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Tak szybki proces pozwala wykorzystać uzyskaną kwotę na dowolny cel.

1http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/141203_fk_swieta_za_chwilowke.pdf