kredyty na raty dla mocno zadłużonych

Uzyskanie kredytu lub pożyczki dla zadłużonych na raty w banku to długi proces wymagające cierpliwości i czasu. Ilość formalności oraz zaświadczeń i dokumentów potwierdzających zatrudnienie, wysokość dochodów oraz sytuację finansową gospodarstwa domowego potrafi nie tylko przytłoczyć, ale nawet zniechęcić. Dokładając do tego konieczność posiadania dobrej historii i zdolności kredytowej wiele osób może tylko pomarzyć o uzyskaniu kredytu. Sytuacja prezentuje się o wiele lepiej w przypadku pożyczek pozabankowych.

Bezrobotny nie oznacza bez dochodów, czyli dlaczego banki nie udzielają kredytów, a firmy pożyczkowe tak

Brak zatrudnienia, brak umowy o pracę, a więc brak zaświadczeń o dochodach będzie wiązał się z odmową każdego banku. Jednak nie każda osoba bezrobotna ubiegająca się o pożyczkę nie posiada dochodów. W większości przypadków są to dochody z innych źródeł, które z różnych przyczyn nie mogą być udokumentowane. Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki dla zadłużonych na raty i bezrobotnych na dowód biorą pod uwagę nie tylko dochody z tytułu umowy o pracę, ale również pochodzące z alimentów, świadczeń socjalnych, rent i emerytur. Takie kryteria sprawiają, że z roku na rok przybywa klientów firm pożyczkowych. Według Rocznego raportu BIK1 w 2018 roku było ich o 18,9 proc. więcej niż w roku 2017.

Jak dostać pożyczkę dla zadłużonych na raty ?

Proces ubiegania się i przyznania pożyczki dla zadłużonych na raty niemal nie różni się od standardowych ofert. Dodatkowo możliwy jest do uzyskania przez internet, bez konieczności odwiedzania placówki firmy pożyczkowej.

  1. Wybranie oferty firmy pożyczkowej, która nie tylko proponuje rozwiązania dla osób posiadających długi i bezrobotnych, ale ma również korzystne oprocentowanie.

  2. Wypełnienie formularza z danymi osobowymi z dowodu tożsamości.

  3. Wypełnienie oświadczenia o posiadanych dochodach.

  4. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego, którego celem jest potwierdzenie tożsamości.

  5. Oczekiwanie na decyzję, co w zależności od instytucji może trwać zaledwie kilkanaście minut.